Kittelsen, Grete Prytz (1917 - 2010) [no] Place holder

Kittelsen, Grete Prytz (norwegian bokmål), Kittelsen, Grete Prytz (swedish)

Artists, Norsk kunstnersleksikon (Nasjonalmuseet, Oslo) (External data)

Life role
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
13/10/2017 14:55:06
Published
Status

URI
http://data.nasjonalmuseet.no/resource/person_8736ab2080
Name
Kittelsen, Grete Prytz
Norwegian bokmål

Kittelsen, Grete Prytz
Swedish

Alternative name
Korsmo, Grete Prytz
Swedish

Prytz, Grete
Swedish

Birth
28.06.1917 Kristiania

-Time
28.06.1917
-Place reference
Kristiania

--Place (text)
Kristiania
Swedish
Death
25.09.2010 Oslo

-Time
25.09.2010
-Place reference
Oslo

--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk

Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian