Eidsfoss Jernverksmuseum [no]

Eidsfoss Jernverksmuseum (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet) [no]

Description
Stiftelsen Eidsfoss Industrihistoriske Samlinger ble etablert i 1991 med formålet å samle inn gjenstander og foto fra jernverkets produksjon og å formidle og tilgjengeliggjøre historien til Eidsfoss jernverk fra 1697 til i dag. Stiftelsen driver Eidsfoss jernverksmuseum som ligger i den tidligere lagerbygningen til Eidsfos Verk. [no]
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
25/05/2021 09:08:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/e6578b11-2bb9-47ee-8508-ff7b4c933454 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Eidsfoss Jernverksmuseum
Norwegian bokmål

Alternative name
Jernverket Eidsfoss
Swedish

Description
Stiftelsen Eidsfoss Industrihistoriske Samlinger ble etablert i 1991 med formålet å samle inn gjenstander og foto fra jernverkets produksjon og å formidle og tilgjengeliggjøre historien til Eidsfoss jernverk fra 1697 til i dag. Stiftelsen driver Eidsfoss jernverksmuseum som ligger i den tidligere lagerbygningen til Eidsfos Verk.
Norwegian bokmål

Address
Gårdsgata 1 2095 Eidsfoss Norway (Country)

-Address
Gårdsgata 1
-Postal code
2095
-Postal place
Eidsfoss
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Vestfold og Telemark (Fylke) [no], Holmestrand [no], Gårdsgata 1, 3095 Eidsfoss, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Holmestrand
Norwegian bokmål

-Place (text)
Gårdsgata 1, 3095 Eidsfoss, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
59.59434, 10.04238, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.59434
-Longitude (Easting)
10.04238
Note
Vestfoldmuseene IKS
Norwegian bokmål

Topic
Norwegian bokmål

Swedish

Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
993871184

-Id
993871184
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
FAST-ID
159

-Id
159
-System
FAST-ID
DigitaltMuseum
EIS
-Id
EIS
-System
DigitaltMuseum