Description
ADELA
ex britisk ADELA S. HILLS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Rockland , Maine, USA
Verft: Starrett
Endelig skjebne: Solgt 1906 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:10
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d98b703c-f9f0-4367-aa22-3a41eaae3a78 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELA
Norwegian bokmål

Other name
ADELA S. HILLS britisk

-Name
ADELA S. HILLS
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
ADELA
ex britisk ADELA S. HILLS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Rockland , Maine, USA
Verft: Starrett
Endelig skjebne: Solgt 1906
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
472 brt
437 netto
Mål: 139,8 - 32,4 - 14,2 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Arendal 1891-95
Kristiania 1895-1903
Borre, Horten 1903-06

Skipsfører:

G. I. Torgersen 1893-
J. Dahl -1906
Thor O. Bøe -1906

Eier:

Chr. Hanning 1891-1906

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 472 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
472
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 437 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
437
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 139,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
139,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 32,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
32,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 14,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
14,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1874 , , Rockland , Maine, USA @ Starrett [no]
1874

-Timespan
1874

--Earliest time
1874
-Dating comment
1874
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Rockland , Maine, USA @ Starrett [no]
--Place (text)
Rockland , Maine, USA @ Starrett
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789458

-Id
021176789458
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål