Peson, Jonas (1887 - 1952) [no]

Peson, Jonas (norwegian bokmål), Peson, Jonas (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:04:53
08/05/2021 12:05:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d4dafeb7-8c54-4818-8a55-8b257642b867 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Peson, Jonas
Norwegian bokmål

Peson, Jonas
Swedish

Alternative name
Petterson, Johan Alfred (til ca.1923)
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
31/01/1887 , , Helsinki [sv]

-Time
31/01/1887
-Place reference
, , Helsinki [sv]
--Place (text)
Helsinki
Swedish
Death
18/12/1952 , , Ålesund [sv]

-Time
18/12/1952
-Place reference
, , Ålesund [sv]
--Place (text)
Ålesund
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
429984

-Id
429984
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636329
-Id
021036636329
-System
DigitaltMuseum