Description
ABANA
ex canadisk s.u
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Portland, Canada
Verft: Hilgard Bros.
Endelig skjebne: Fleetwood-Sapelo, ballast. Storm. Strandet, vrak 1894 22/12 ved Jurley Point, Isle of Man [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:06
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ce2538c7-80d5-436e-8680-a4d87642f775 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ABANA
Norwegian bokmål

Other name
nd canadisk s.u

-Name
nd
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk s.u
Norwegian bokmål

Description
ABANA
ex canadisk s.u
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Portland, Canada
Verft: Hilgard Bros.
Endelig skjebne: Fleetwood-Sapelo, ballast. Storm. Strandet, vrak 1894 22/12 ved Jurley Point, Isle of Man
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1323 brt
1256 netto
Mål: 191,5 - 37,7 -
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Farsund 1894-94

Skipsfører:

A. B. Danielsen 1894-94

Eier:

L. Larsen-Sunde 1894-94

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1323 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1323
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1256 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1256
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 191,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
191,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 37,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
37,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: foot

-Measurement type
Swedish

-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1874 Portland, Canada @ Hilgard Bros.
1874

-Timespan
1874

--Earliest time
1874
-Dating comment
1874
Norwegian bokmål

-Place reference
Portland, Canada @ Hilgard Bros.

--Place (text)
Portland, Canada @ Hilgard Bros.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789405

-Id
021176789405
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål