Description
AILSA
ex britisk fullrigger CITY OF DELHI
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1867
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Barclay, Curle & Co
Byggenr: 163
Ombygging: Skansekledning av tre
Endelig skjebne: 30/12 Androssan - Rio de Janeiro, kull. Storm, havari, lekk. Forlatt 1906 2/1 N 56 gr 51 min, W 12 gr 35 min. Mannskapet reddet av britisk tråler TUBAL CAIN [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/bcf2a89f-0c1d-4c59-9cc7-f979dc84186d | RDF/XML | JSON-LD
Name
AILSA
Norwegian bokmål

Other name
CITY OF DELHI (fullrigger) britisk

-Name
CITY OF DELHI (fullrigger)
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
AILSA
ex britisk fullrigger CITY OF DELHI
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1867
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Barclay, Curle & Co
Byggenr: 163
Ombygging: Skansekledning av tre
Endelig skjebne: 30/12 Androssan - Rio de Janeiro, kull. Storm, havari, lekk. Forlatt 1906 2/1 N 56 gr 51 min, W 12 gr 35 min. Mannskapet reddet av britisk tråler TUBAL CAIN
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1199 brt
1145 netto
Mål: 228,0 - 34,5 - 22,7
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lysaker, Kristiania 1900-06

Skipsfører:

A. P.Kolderup 1900-06
Otto Berntsen 1900-00

Eier:

J. Johanson & Co. 1900-06

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1199 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1199
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1145 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1145
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 228,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
228,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 34,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
34,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,7 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1867 Glasgow, Skottland @ Barclay, Curle & Co
1867

-Timespan
1867

--Earliest time
1867
-Dating comment
1867
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Barclay, Curle & Co

--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Barclay, Curle & Co
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789573

-Id
021176789573
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål