Description
ALERT
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Neyhof, Altona, Schleswig-Hostein, Danmark
Verft: E. Dreyer
Ombygging: Ombygget 1873, 1882, 1891
Endelig skjebne: 1911 Havari på seilas Kristiania - In...(?), minetømmer. Ank. Mandal og midl. reparert. Kondemnert 1911 ved ank. Fredrikstad. Avrigget 1911. Sunket ved Rakkebåene. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:23
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ae8bdcc3-94ff-4db6-be17-26eb44a408ba | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALERT
Norwegian bokmål

Other name
ALERT tysk s.n.

-Name
ALERT
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ALERT
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Neyhof, Altona, Schleswig-Hostein, Danmark
Verft: E. Dreyer
Ombygging: Ombygget 1873, 1882, 1891
Endelig skjebne: 1911 Havari på seilas Kristiania - In...(?), minetømmer. Ank. Mandal og midl. reparert. Kondemnert 1911 ved ank. Fredrikstad. Avrigget 1911. Sunket ved Rakkebåene.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
246 brt
226 netto
Mål: 127,0 - 25,2 - 11,4
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredrikstad 1872-1911

Farter:

Nordsjøfart

Skipsfører:

A. M. Berg 1878-
F. Jacobsen 1893-
O. G. Pettersen 1901-08
M. Nilsen 1908-11

Eier:

C. Apenes & Søn. 1872-87
F. Creutz 1887-89
R. C. Apenes 1889-1901
Brødr. Jacobsen 1901- (A/S Alert)

Andre opplysninger:

Forandret til skonnertskip 1889.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 246 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
246
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 226 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
226
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 127,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
127,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 25,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
25,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 11,4 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
11,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1862 Neyhof, Altona, Schleswig-Hostein, Danmark @ E. Dreyer
1862

-Timespan
1862

--Earliest time
1862
-Dating comment
1862
Norwegian bokmål

-Place reference
Neyhof, Altona, Schleswig-Hostein, Danmark @ E. Dreyer
--Place (text)
Neyhof, Altona, Schleswig-Hostein, Danmark @ E. Dreyer
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789660

-Id
021176789660
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål