Description
AGGI
ex tysk SEEROSE
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1894
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Mackie & Thomsen
Endelig skjebne: 4/4 San Francisco - Malmø, hvete, via Panama Canal. Storm. Strandet, vrak 1915 3/5 under slep på Sta Rosa Isl. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:16
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9abe86d4-8814-4e11-a81c-476693d4a1b1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGGI
Norwegian bokmål

Other name
SEEROSE tysk

-Name
SEEROSE
Norwegian bokmål

-Specified
tysk
Norwegian bokmål

Description
AGGI
ex tysk SEEROSE
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1894
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Mackie & Thomsen
Endelig skjebne: 4/4 San Francisco - Malmø, hvete, via Panama Canal. Storm. Strandet, vrak 1915 3/5 under slep på Sta Rosa Isl.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1990 brt
1956 netto
Mål: 265,0 - 39,1 - 23,3
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lyngør, Risør 1910-15

Skipsfører:

B. M. Bentsen 1910-

Eier:

B. A. Olsen & Søn 1910-15 (A/S Aggi)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1990 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1990
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1956 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1956
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 265,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
265,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 39,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
39,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 23,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1894 Glasgow, Skottland @ Mackie & Thomsen
1894

-Timespan
1894

--Earliest time
1894
-Dating comment
1894
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Mackie & Thomsen

--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Mackie & Thomsen
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789550

-Id
021176789550
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål