Description
ABYSSINIAN
ex kanadisk S.N.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1868
Byggested: Quebec, Canada
Verft: W. H. Baldwin
Endelig skjebne: Kollisjon 1897 ved Dragør. Ankom København. Kondemnert 1897 /10. Avrigget. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:07
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/94f572c7-0871-4dbd-9458-4897768aa0c5 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ABYSSINIAN
Norwegian bokmål

Other name
ABYSSINIAN kanadisk s.n.

-Name
ABYSSINIAN
Norwegian bokmål

-Specified
kanadisk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ABYSSINIAN
ex kanadisk S.N.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1868
Byggested: Quebec, Canada
Verft: W. H. Baldwin
Endelig skjebne: Kollisjon 1897 ved Dragør. Ankom København. Kondemnert 1897 /10. Avrigget.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1266 brt
1227 netto
Mål: 196,1 - 39,3 - 23,9
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredrikstad 1889-97

Skipsfører:

K. H. Evensen 1889-97

Eier:

K. Evensen 1889-97 (A/S Abyssinian)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1266 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1266
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1227 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1227
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 196,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
196,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 39,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
39,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 23,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1868 Quebec, Canada @ W. H. Baldwin
1868

-Timespan
1868

--Earliest time
1868
-Dating comment
1868
Norwegian bokmål

-Place reference
Quebec, Canada @ W. H. Baldwin
--Place (text)
Quebec, Canada @ W. H. Baldwin
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789421

-Id
021176789421
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål