Description
ADELE
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1869
Byggested: Pt. Glasgow, Skottland
Verft: Robt. Duncan & Co.
Byggenr: 32
Endelig skjebne: Avrigget 1909 i Melbourne. Barge AGNES MUUS (opphugget 1958) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:10
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/93f9bd45-4677-46a7-9e50-1b711ceda6bb | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELE
Norwegian bokmål

Other name
ADELE tysk s.n.

-Name
ADELE
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADELE
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1869
Byggested: Pt. Glasgow, Skottland
Verft: Robt. Duncan & Co.
Byggenr: 32
Endelig skjebne: Avrigget 1909 i Melbourne. Barge AGNES MUUS (opphugget 1958)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
874 brt
817 netto
Mål: 197,5 - 32,2 - 19,9
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tjøme, Tønsberg 1902-09

Farter:

Tømmerfart på New Zealand

Skipsfører:

Magnus Olsen 1902-09

Eier:

E. M. Olsen 1902-09 (A/S Adele)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 874 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
874
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 817 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
817
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 197,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
197,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 32,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 19,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1869 Pt. Glasgow, Skottland @ Robt. Duncan & Co.
1869

-Timespan
1869

--Earliest time
1869
-Dating comment
1869
Norwegian bokmål

-Place reference
Pt. Glasgow, Skottland @ Robt. Duncan & Co.

--Place (text)
Pt. Glasgow, Skottland @ Robt. Duncan & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789461

-Id
021176789461
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål