Description
ADELE
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Verft: H. F. Ulrich
Ombygging: Ombygget 1903
Endelig skjebne: Brevik - Hull, trelast. Storm. Strandet 1912 19/1 på S. Ronaldsay, Orknøyene (2 omkommet), U-assurert. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:10
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/93ca7bd3-c2bd-4815-9571-e3409ddf03a8 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELE
Norwegian bokmål

Other name
ADELE tysk s.n.

-Name
ADELE
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADELE
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Verft: H. F. Ulrich
Ombygging: Ombygget 1903
Endelig skjebne: Brevik - Hull, trelast. Storm. Strandet 1912 19/1 på S. Ronaldsay, Orknøyene (2 omkommet), U-assurert.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
702 brt
591 netto
Mål: 156,2 - 32,5 - 18,7 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Brevik 1888-

Farter:

Nordsjøfart

Skipsfører:

Chr. C. P. Larsen 1890
H. B. Gundersen
Jacob Isaksen
O. Tønnesen 1898
S. Samuelsen 1905
S. Ugelstad 1906
P. Eriksen 1909

Eier:

S. C. Larsen 1888-93
S. C. Larsens enke 1893- (A/S Adele)
S. C. Larsens Eftf. 1906

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 702 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
702
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 591 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
591
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 156,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
156,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 32,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 18,7 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1870 Bremerhafen, Tyskland @ H. F. Ulrich
1870

-Timespan
1870

--Earliest time
1870
-Dating comment
1870
Norwegian bokmål

-Place reference
Bremerhafen, Tyskland @ H. F. Ulrich

--Place (text)
Bremerhafen, Tyskland @ H. F. Ulrich
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789462

-Id
021176789462
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål