Cappelen, Bodil (1930 - ) [no]

Cappelen, Bodil (norwegian bokmål), Cappelen, Bodil (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
21/09/2022 10:57:21
24/09/2022 09:03:26
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/7fe0f7cd-d92c-4cbc-a68b-0ca3a65cb48f | RDF/XML | JSON-LD
Name
Cappelen, Bodil
Norwegian bokmål

Cappelen, Bodil
Swedish

First name
Bodil
Norwegian bokmål

Last name
Cappelen
Norwegian bokmål

Alternative name
Strømsted, Bodil Cappelen
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
26/04/1930 , , Stavanger [sv]

-Time
26/04/1930
-Place reference
, , Stavanger [sv]
--Place (text)
Stavanger
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

NKL article_id
416891

-Id
416891
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634099
-Id
021036634099
-System
DigitaltMuseum