Description
ADELGUNDE
ex britisk fullrigger MOIRA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1854
Byggested: Robbinstown, Quebec, Canada
Verft: Jas. Nelson & Co.
Ombygging: Ombygget 1874, 1883
Endelig skjebne: London - Kristiania, koks. Storm. Strandet, vrak 1898 1/10 ved Berwick (1 omkommet) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7f19c2d3-1624-4cdd-8b81-9a34becb256e | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELGUNDE
Norwegian bokmål

Other name
MOIRA (fullrigger) britisk

-Name
MOIRA (fullrigger)
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ADELGUNDE
ex britisk fullrigger MOIRA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1854
Byggested: Robbinstown, Quebec, Canada
Verft: Jas. Nelson & Co.
Ombygging: Ombygget 1874, 1883
Endelig skjebne: London - Kristiania, koks. Storm. Strandet, vrak 1898 1/10 ved Berwick (1 omkommet)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
859 brt
819 netto
Mål: 153,3 - 31,5 - 21,6 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen 1879
Tønsberg 1886-98

Farter:

Trelastfart på Canadas østkyst

Skipsfører:

O. Hansen 1879
P. G. Pedersen 1883-
S. Johannesn 1895-97
A. Andersen 1897-98

Eier:

O. Hansen 1879
H. B. Johannessen 1886-98

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 859 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
859
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 819 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
819
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 153,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
153,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 21,6 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1854 Robbinstown, Quebec, Canada @ Jas. Nelson & Co.
1854

-Timespan
1854

--Earliest time
1854
-Dating comment
1854
Norwegian bokmål

-Place reference
Robbinstown, Quebec, Canada @ Jas. Nelson & Co.

--Place (text)
Robbinstown, Quebec, Canada @ Jas. Nelson & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789465

-Id
021176789465
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål