Rognstad, Erling Maurits (1908 - 1996) [no]

Other languages: Rognstad, Erling Maurits (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
19/03/2024 21:05:24
25/05/2024 02:24:41
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/7b5c3b3c-ba84-4c3e-90b9-88508ba3d97d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Rognstad, Erling Maurits
Norwegian bokmål

First name
Erling
Norwegian bokmål

Middle name
Maurits
Norwegian bokmål

Last name
Rognstad
Norwegian bokmål

Alternative name
Bertilsen, Erling Maurits
Norwegian bokmål

Rornstad, Erling Muarits Bertilsen
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
02/08/1908

-Time
02/08/1908
Death
14/12/1996

-Time
14/12/1996
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Lithuanian

Dutch

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Biography

Han var født i 1908 i Hurdal og død i Eidsvoll i 1996. Sønnen til svenske Bertil Jønsson og Anna Marie Edvardsdatter. Rognstad vokste opp sammen med sine besteforeldre på morssiden. Han var malekunstner og amatørfotograf. Han bosatte seg etter hvert på Minnesund hvor han hadde et atelier. MiA - Museene i Akershus forvalter fotosamling hans på 2400 bilder.

Norwegian bokmål

Occupation
-Occupation
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Lithuanian

Dutch

Norwegian nynorsk
-Occupation
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Organization/collection
Topic
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
0210313330406
-Id
0210313330406
-System
DigitaltMuseum