Description
ADA
ex norsk RATHLIN ISLAND
ex svensk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1873
Byggested: Quebec, Canada
Verft: Methot
Byggenr: q
Endelig skjebne: 1/10 Savannah - London, harpiks. Lekk. Forlatt 1901 6/11 i Nord-Atlanter N43/W58 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:10
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/732bda26-edcb-4b80-ab0a-99c5341365e7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADA
Norwegian bokmål

Other name
ADA svensk

-Name
ADA
Norwegian bokmål

-Specified
svensk
Norwegian bokmål
RATHLIN ISLAND norsk

-Name
RATHLIN ISLAND
Norwegian bokmål

-Specified
norsk
Norwegian bokmål
Description
ADA
ex norsk RATHLIN ISLAND
ex svensk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1873
Byggested: Quebec, Canada
Verft: Methot
Byggenr: q
Endelig skjebne: 1/10 Savannah - London, harpiks. Lekk. Forlatt 1901 6/11 i Nord-Atlanter N43/W58
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
950 brt
934 netto
Mål: 173,0 - 35,0 - 21,4
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tønsberg 1897-98
Fredrikshald (Halden) 1901-01

Skipsfører:

A. F. Olsen 1897-98
B. Eriksen 1901-01

Eier:

Olaf Mathisen 1897-98
T. Lund 1901-01

Andre opplysninger:

Kotka - Northfleet, stav. Strandet 1898 ved Bingtskär. Innbragt Åbo. Kondemnert 1898 /3 i Åbo. Reparert og solgt Sverige 1898 s.n. Gjenkjøpt 1901 s.n.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 950 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
950
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 934 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
934
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 173,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
173,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 35,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
35,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 21,4 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1873 , , Quebec, Canada @ Methot [no]
1873

-Timespan
1873

--Earliest time
1873
-Dating comment
1873
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Quebec, Canada @ Methot [no]
--Place (text)
Quebec, Canada @ Methot
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789455

-Id
021176789455
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål