Description
AAGOT
ex german DORA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1857
Byggested: Flensburg (Glückstadt?), Danmark
Verft: Kramer
Ombygging: Ombygget 1872 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/716dad08-2f5f-4711-9e1b-26dad0c9424d | RDF/XML | JSON-LD
Name
AAGOT
Norwegian bokmål

Other name
DORA german

-Name
DORA
Norwegian bokmål

-Specified
german
Norwegian bokmål
Description
AAGOT
ex german DORA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1857
Byggested: Flensburg (Glückstadt?), Danmark
Verft: Kramer
Ombygging: Ombygget 1872
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
100 cl
Mål: 30,3 - 7,2 - 4,5 m
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tvedestrand 1872-

Skipsfører:

Thomsen 1872-1

Eier:

Carl Bech 1872-

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 100 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
100
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 30,3 meter (m) [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
30,3
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Bredde [no]: 7,2 meter (m) [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
7,2
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Djupgående [sv]: 4,5 m meter (m) [no]

-Measurement type
Swedish

-Value
4,5 m
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Built
1857 Flensburg (Glückstadt?), Danmark @ Kramer
1857

-Timespan
1857

--Earliest time
1857
-Dating comment
1857
Norwegian bokmål

-Place reference
Flensburg (Glückstadt?), Danmark @ Kramer
--Place (text)
Flensburg (Glückstadt?), Danmark @ Kramer
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176800139

-Id
021176800139
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål