Description
AGRA
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1863
Byggested: Medford, Mass. USA
Verft: J. T. Fortu
Endelig skjebne: Buenos Aires - Sydney, Cape Breton (Canada), ballast. Strandet, vrak 1896 18/5 ved Loursburg, C.B. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/56a52ad6-281d-470e-830d-41332c536414 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGRA
Norwegian bokmål

Other name
AGRA tysk s.n.

-Name
AGRA
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AGRA
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1863
Byggested: Medford, Mass. USA
Verft: J. T. Fortu
Endelig skjebne: Buenos Aires - Sydney, Cape Breton (Canada), ballast. Strandet, vrak 1896 18/5 ved Loursburg, C.B.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
962 brt
931 netto
Mål: 173,1 - 34,3 - 22,3
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lasken, Sandefjord 1888-96

Farter:

Trelastfart på Canadas østkyst

Skipsfører:

C./S. Hansen 1888-

Eier:

Brødr. Hansen 1888-94
Søren Hansen 1894-96

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 962 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
962
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 931 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
931
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 173,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
173,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 34,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
34,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1863 Medford, Mass. USA @ J. T. Fortu
1863

-Timespan
1863

--Earliest time
1863
-Dating comment
1863
Norwegian bokmål

-Place reference
Medford, Mass. USA @ J. T. Fortu

--Place (text)
Medford, Mass. USA @ J. T. Fortu
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789567

-Id
021176789567
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål