Description
ANNA
ex russisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1866
Byggested: Riga, Russland
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: U.K. - Røst, kull. Lekk. Sunket 1907 18/5 i Nordsjøen. Mannskapet reddet av britisk tråler "St. Louis" [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
20/03/2018 14:52:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/54f5f9d1-8090-4c5b-92bc-b5211f0ed83c | RDF/XML | JSON-LD
Name
ANNA
Norwegian bokmål

Other name
ANNA russisk s.n.

-Name
ANNA
Norwegian bokmål

-Specified
russisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ANNA
ex russisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1866
Byggested: Riga, Russland
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: U.K. - Røst, kull. Lekk. Sunket 1907 18/5 i Nordsjøen. Mannskapet reddet av britisk tråler "St. Louis"
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
220 brt
205 netto
Mål: 100,7 - 27,4 - 11,7
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tønsberg 1874-1906
Namsos 1906-07

Farter:

Nordsjøfart

Skipsfører:

J. Johannesen 1874-77
O. Arnesen 1877-1906
Nils Olaf Solum 1906-07

Eier:

M. P. Hallingrød 1874-
O. Arnesen & M. Mathisen 1883-93, 1893-1906
Nils Olaf Solum m.fl. 1906-07

Andre opplysninger:

Havari 1879.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 220 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
220
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 205 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
205
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 100,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
100,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 27,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
27,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 11,7 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
11,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1866 Riga, Russland
1866

-Timespan
1866

--Earliest time
1866
-Dating comment
1866
Norwegian bokmål

-Place reference
Riga, Russland

--Place (text)
Riga, Russland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176790032

-Id
021176790032
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål