Anondsen, Sveinung (1854 - 1919) [no]

Anondsen, Sveinung (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
05/04/2022 14:43:33
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/537f2a97-4b0d-40b2-9148-e5b3b82e1e74 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Anondsen, Sveinung
Norwegian bokmål

First name
Sveinung
Norwegian bokmål

Last name
Anondsen
Norwegian bokmål

Other name
Aanondsen, Sveinung

-Name
Aanondsen, Sveinung
Norwegian bokmål
Birth
24/12/1854 , , Rauland (Norge) [no]

-Time
24/12/1854
-Place reference
, , Rauland (Norge) [no]
--Place (text)
Rauland (Norge)
Norwegian bokmål
Death
26/11/1919 , , Oslo (Norge) [no]

-Time
26/11/1919
-Place reference
, , Oslo (Norge) [no]
--Place (text)
Oslo (Norge)
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish



-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Activity
kunstner

-Type of activity (text)
kunstner
Norwegian bokmål
billedhugger

-Type of activity (text)
billedhugger
Norwegian bokmål
maler

-Type of activity (text)
maler
Norwegian bokmål