Description
AGDER
ex USA ENVOY
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1868
Byggested: Newburyport, Mass. USA
Ombygging: Ombygget 1875, 1886
Endelig skjebne: Philadelphia - Cork. Forladt 1894 /1 i N. Atlanteren [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:16
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/39ca5d8c-b6e9-487d-963c-8fe94b195c1e | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGDER
Norwegian bokmål

Other name
ENVOY USA

-Name
ENVOY
Norwegian bokmål

-Specified
USA
Norwegian bokmål

Description
AGDER
ex USA ENVOY
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1868
Byggested: Newburyport, Mass. USA
Ombygging: Ombygget 1875, 1886
Endelig skjebne: Philadelphia - Cork. Forladt 1894 /1 i N. Atlanteren
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
588 brt
547 netto
Mål: 146 - 32 - 17,2 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Spind. Farsund 1875-94

Skipsfører:

Oluf Tobiassen 1880-91
Hans Isaksen 1891-

Eier:

Jul. Olsen Kjørrefjord 1875-94

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 588 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
588
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 547 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
547
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 146 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
146
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 32 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 17,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1868 Newburyport, Mass. USA
1868

-Timespan
1868

--Earliest time
1868
-Dating comment
1868
Norwegian bokmål

-Place reference
Newburyport, Mass. USA

--Place (text)
Newburyport, Mass. USA
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789545

-Id
021176789545
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål