Darén, Oddvar (1953 - ) [no]

Other languages: Darén, Oddvar (norwegian bokmål), Darén, Oddvar (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:06:00
08/06/2024 09:12:37
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/3019f10b-c25c-4565-b632-80263688ba57 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Darén, Oddvar
Norwegian bokmål

Darén, Oddvar
Swedish

First name
Oddvar
Norwegian bokmål

Last name
Darén
Norwegian bokmål

Alternative name
Darén, Oddvar Inge Nikolai
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
11/07/1953 , , Bø i Vesterålen [sv],

-Time
11/07/1953
-Place reference
, , Bø i Vesterålen [sv],
--Place (text)
Bø i Vesterålen
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

-Organization/collection
NKL article_id
417080

-Id
417080
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634210
-Id
021036634210
-System
DigitaltMuseum