Iversen, Rachel (1904 - 1981) [no]

Iversen, Rachel (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Norsk misjonær Belgisk Kongo i to fireårs-perioder fra 1926 [no]
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse-Ikkekommersiell-Del på samme vilkår (CC BY-NC-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
14/10/2020 09:41:48
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2916965d-e140-4cc8-b048-e22d246bad30 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Iversen, Rachel
Norwegian bokmål

First name
Rachel
Norwegian bokmål

Last name
Iversen
Norwegian bokmål

Other name
Larsen, Rachel [no] - pikenavn [no]

-Name
Larsen, Rachel
Norwegian bokmål

-Specified
pikenavn
Norwegian bokmål
Title
Misjonær

-Title
Misjonær
Norwegian bokmål
Description
Norsk misjonær Belgisk Kongo i to fireårs-perioder fra 1926
Norwegian bokmål

Birth
15/12/1904 Oslo (By) [no], ,

-Time
15/12/1904
-Place reference
Oslo (By) [no], ,
--Place
Norwegian bokmål
Death
1981

-Time
1981
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Norsk misjonær som i 1926 giftet seg med baptistmisjonærer Frithjov Iversen og som sammen med ham reiste til Belgisk Kongo der hun virket for Norske Baptisters Kongomisjon i Bondo i distriktet Bas-Uele. Rachel Iversen var i Kongo i to perioder og fødte en sønn der. Iversen returnerte til Norge i 1937. Hun hadde en rekke tillitsverv, nasjonalt og internasjonalt, innenfor baptistmenigheten.

Norwegian bokmål

Parent Of
Norwegian bokmål

-Other actor
-Specification
ektefelle
Norwegian bokmål
-Other actor
Norwegian bokmål

-Specification
mor
Norwegian bokmål
-Other actor
-Specification
medlem
Norwegian bokmål
Activity
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],
-Spouse
Reference
Birkeli, Fridtjov, Trygve Bjerkrheim, Martin Ski, Halvor Hjertvik, Johan Straume, Arnfinn Nordbø, Afred K. Dahl, Johannes Gausdal, Gunnar Rødahl, og Chr. Tidemann Strand, red. 1967. "Iversen, Rachel", i Norsk Misjonsleksikon. F-M. Bd. 2. 3 bd. Stavanger - Oslo: Nomi Forlag - Runa Forlag.
Norwegian bokmål

Nasjonalbiblioteket, Håndskriftsamlingen, Oslo: Norske Kongoveteraners Arkiv: Korrespondanse 1949: 1/1 –30/6
Norwegian bokmål

Web reference
-Text
Om R. Iversen i nettside laget av etterkommere
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021038391640
-Id
021038391640
-System
DigitaltMuseum