Iversen, Ludwig (1930 - ) [no]

Iversen, Ludwig (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Norsk journalist, født som misjonærbarn i Afrika [no]
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse-Ikkekommersiell-Del på samme vilkår (CC BY-NC-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
25/10/2020 08:57:58
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6c27fdb2-6f24-41e8-9258-628deaba01e3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Iversen, Ludwig
Norwegian bokmål

First name
Ludwig
Norwegian bokmål

Last name
Iversen
Norwegian bokmål

Alternative name
Iversen, Lui
Norwegian bokmål

Title
Misjonærbarn, journalist

-Title
Misjonærbarn, journalist
Norwegian bokmål
Description
Norsk journalist, født som misjonærbarn i Afrika
Norwegian bokmål

Birth
1930 Republic of the Congo (Country), Fransk Ekvatorial-Afrika [no],

-Time
1930
-Place reference
Republic of the Congo (Country), Fransk Ekvatorial-Afrika [no],
--Specified
Fransk Ekvatorial-Afrika
Norwegian bokmål
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Norsk journalist, født som misjonærbarn i Afrika i Republikken Kongo. Han har siden 1952 ansatt i Vårt Land, Morgenposten, The Associated Press og hatt engasjement for NRK, Motorføreren og flere andre mediebedrifter. De siste 30 årene som journalist var han ansatt i VG. Han har bl.a. rapportert fra de norske baptistenes misjonsfelt i Kongo.

Norwegian bokmål

Child Of
-Other actor
-Specification
far
Norwegian bokmål
Activity
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],
Republic of the Congo (Country), Fransk Ekvatorial-Afrika [no],

-Place reference
Republic of the Congo (Country), Fransk Ekvatorial-Afrika [no],
--Specified
Fransk Ekvatorial-Afrika
Norwegian bokmål
Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Egen nettside
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021038391639
-Id
021038391639
-System
DigitaltMuseum