Kanonskjulet [sv]

Other languages: Kanonskjulet (swedish)

Karlskrona - Byggnader (Statens maritima och transporthistoriska museer) [sv]

Dataset owner
Last changed
30/11/2018 09:54:18
20/04/2024 06:58:36
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/1e6977a1-f80c-4307-a8e0-3ec0a38d525b | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Kanonskjulet
Swedish

Other name
344 [sv] -

-Name
344
Swedish

-Source
Fortifikationsverket.
Swedish
History

Kanonskjulet är beläget mellan den västra och östra längan av Pjäsverkstaden.

Swedish

-Place
Norwegian bokmål

Geodata
56.15662, 15.58722, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
56.15662
-Longitude (Easting)
15.58722
Is part of
Reference
Fortifikationsverket. K0018, Karlskrona Örlogshamn: Övergripande vårdprogram 2009-01-20. S. 80.
Swedish

DigitaltMuseum
021229708019
-Id
021229708019
-System
DigitaltMuseum