Description
CLARA
ex Uruguay CLARA B
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1858
Byggested: Whitehaven, England
Verft: T. & J. Brocklebank
Endelig skjebne: London - Moss. Ballast. Strandet og sunket 1901 /1 ved Horns Rev [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:53:31
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0b3394e4-6ca0-4390-935e-11ca5637b8a5 | RDF/XML | JSON-LD
Name
CLARA
Norwegian bokmål

Other name
CLARA B USA/uruguay

-Name
CLARA B
Norwegian bokmål

-Specified
USA/uruguay
Norwegian bokmål

Description
CLARA
ex Uruguay CLARA B
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1858
Byggested: Whitehaven, England
Verft: T. & J. Brocklebank
Endelig skjebne: London - Moss. Ballast. Strandet og sunket 1901 /1 ved Horns Rev
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
817 brt
792 netto
Mål: 172,3 - 32,4 - 21,1
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Moss 1885-89
Kristiania 1889-1901

Skipsfører:

H. Haslum
A. Chr. G. Swane 1889-94
G. Gulbrandsen 1898

Eier:

H. D. Movig 1885-
H. Haslum
Chr. Møller 1892-1901 (A/S Clara)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 817 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
817
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 792 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
792
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 172,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
172,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 32,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 21,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1858 Whitehaven, England @ T. & J. Brocklebank
1858

-Timespan
1858

--Earliest time
1858
-Dating comment
1858
Norwegian bokmål

-Place reference
Whitehaven, England @ T. & J. Brocklebank

--Place (text)
Whitehaven, England @ T. & J. Brocklebank
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176791430

-Id
021176791430
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål