BEECHBANK (1892) [no]

Other languages: BEECHBANK (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
BEECHBANK
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1892
Byggested: Greenock, Skottland
Verft: Russell & Co.
Byggenr: 289
Endelig skjebne: Forandret til norsk STØVEREN 1916 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
fellespost@marmuseum.no [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:52:31
02/03/2024 04:54:44
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0aee6450-1e31-4f84-8163-c0fa53057af0 | RDF/XML | JSON-LD
Name
BEECHBANK
Norwegian bokmål

Other name
BEECHBANK [no] -

-Name
BEECHBANK
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål
Description
BEECHBANK
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1892
Byggested: Greenock, Skottland
Verft: Russell & Co.
Byggenr: 289
Endelig skjebne: Forandret til norsk STØVEREN 1916
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Rigg: 4-master
Tonnasje:
2288 brt
2154 netto
Mål: 278,0 - 42,0 -24,2
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tvedestrand 1913-16

Farter:

Salpeterfarten fra ChileHar rundet Kapp Horn

Skipsfører:

Th. Lystad 1913-15
Th. Nielsen 1915-16

Eier:

E. Monsen & Co. 1913-16 (A/S Olivebank)
(A. Bech & E. Monsen)

Andre opplysninger:

Siste oversjøiske reise 1916 9/10 Mejillones - London (5/3) via Lerwick. Saltpeter., Dismasted 1916 i Nord-Atlanteren (6 omkommet). Ankom Lerwick.

Norwegian bokmål

Measurement
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
2288
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
2154
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 278,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
278,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
42,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
24,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1892 , , Greenock, Skottland @ Russell & Co. [no],
1892

-Timespan
1892

--Earliest time
1892
-Dating comment
1892
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Greenock, Skottland @ Russell & Co. [no],
--Place (text)
Greenock, Skottland @ Russell & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176790627

-Id
021176790627
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål