A. Gulowsen (Selskap) [no]

A. Gulowsen (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Denne motorfabrikken ble startet av Anders Gulowsen (1869-1935) i 1889, da han var 20 år gammel og nyutdannet fra Oslo Handelsgymnas. Fra start var det et maskinagentur, med danske Alpha som hovedprodukt. Da broren Wilhelm kom inn i bedriften i 1897 med ingeniørutdannelse fra Oslo og Tyskland ble agenturet utvidet til å bli en motorfabrikk. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
08/05/2017 11:40:10
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/dcb289e1-1625-4931-8303-a3fb2df848ef | RDF/XML | JSON-LD
Name
A. Gulowsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Gulowsens Motorfabrikk
Norwegian bokmål

Description
Denne motorfabrikken ble startet av Anders Gulowsen (1869-1935) i 1889, da han var 20 år gammel og nyutdannet fra Oslo Handelsgymnas. Fra start var det et maskinagentur, med danske Alpha som hovedprodukt. Da broren Wilhelm kom inn i bedriften i 1897 med ingeniørutdannelse fra Oslo og Tyskland ble agenturet utvidet til å bli en motorfabrikk.
Norwegian bokmål

Establishment
1889

-Time
1889
Termination
1933

-Time
1933
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.92584, 10.76884,

-Reference system
-Latitude (Northing)
59.92584
-Longitude (Easting)
10.76884
Succeeded by
-Other actor