Bergnord, Einar (1905 - 1998) [no]

Bergnord, Einar (norwegian bokmål)

Personer - folkemusikk og folkedans (Opplandsarkivet) [no]

Description
Snekker;fiolinbyggar
E 694. Ikke notekyndig. Har spilt litt til dans, spiller i spelemannslag. Fått opplæring av Imbert? Sagsletten m.fl. Har skiftet navn fra Bersvendstuen til Bergnord. [no]
Dataset owner
Opplandsarkivet (Archive) owns the information on this page
Last changed
29/11/2019 15:46:57
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f679d3d2-994c-43a0-82aa-b2f7d706f230 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bergnord, Einar
Norwegian bokmål

First name
Einar
Norwegian bokmål

Last name
Bergnord
Norwegian bokmål

Alternative name
Bersvendstuen, Einar
Norwegian bokmål

Description
Snekker;fiolinbyggar
E 694. Ikke notekyndig. Har spilt litt til dans, spiller i spelemannslag. Fått opplæring av Imbert? Sagsletten m.fl. Har skiftet navn fra Bersvendstuen til Bergnord.
Norwegian bokmål

Birth
26/08/1905 , , Vågå, Oppland [no]

-Time
26/08/1905
-Place reference
, , Vågå, Oppland [no]
--Place (text)
Vågå, Oppland
Norwegian bokmål
Death
1998

-Time
1998
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Residence
, , Vågå, Oppland [no]

-Place reference
, , Vågå, Oppland [no]
--Place (text)
Vågå, Oppland
Norwegian bokmål
FIOL-Gudbransdalsmusea, Norddalen
4
-Id
4
-System
FIOL-Gudbransdalsmusea, Norddalen