Magnus, Gitte (1949 - ) [no]

Magnus, Gitte (norwegian bokmål), Magnus, Gitte (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:01:59
25/06/2022 04:02:30
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f27e7f3f-81a9-4edb-8640-2e5b2e1f81ac | RDF/XML | JSON-LD
Name
Magnus, Gitte
Norwegian bokmål

Magnus, Gitte
Swedish

First name
Gitte
Norwegian bokmål

Last name
Magnus
Norwegian bokmål

Alternative name
Magnus, Ragnhild Birgitte
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
15/09/1949 , , Oslo [no]

-Time
15/09/1949
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål


-Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Kunsthåndverker

-Type of activity (text)
Kunsthåndverker
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
418162

-Id
418162
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635901

-Id
021036635901
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
219306E7-3C44-4D1E-8D65-2BDE67CFC341

-Id
219306E7-3C44-4D1E-8D65-2BDE67CFC341
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål