Salomonsson, Anders (1946 - 2004) [sv]

Salomonsson, Anders (swedish)

Författarregister till Fataburen: Nordiska museets och Skansens årsbok (Nordiska museet) [sv]

Dataset owner
Nordiska museet (Museum) [sv] owns the information on this page
Last changed
10/12/2019 15:21:38
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ed9a2a52-ef42-4f98-8cff-89921fd114f2 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Salomonsson, Anders
Swedish

Other name
Anders Salomonsson [sv] - Naturlig namnform [sv]

-Name
Anders Salomonsson
Swedish

-Specified
Naturlig namnform
Swedish
Birth
1946

-Time
1946
Death
2004

-Time
2004