Dietrich, Robert (1877 - 1913) [no]

Other languages: Dietrich, Robert (norwegian bokmål), Dietrich, Robert (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:01:30
08/06/2024 09:16:17
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/e3c3f48b-90a8-4b94-8d8a-4eb911c302f0 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Dietrich, Robert
Norwegian bokmål

Dietrich, Robert
Swedish

First name
Robert
Norwegian bokmål

Last name
Dietrich
Norwegian bokmål

Alternative name
Dietrich, Robert Alfred
Swedish

Other name
Dietrich, Robert Alfred [no] -

-Name
Dietrich, Robert Alfred
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Store norske leksikon

Birth
1877 , , Tvedestrand [no],

-Time
1877
-Place reference
, , Tvedestrand [no],
--Place (text)
Tvedestrand
Norwegian bokmål
Death
1913 , , Dikemark, Asker [no],

-Time
1913
-Place reference
, , Dikemark, Asker [no],
--Place (text)
Dikemark, Asker
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Spanish

Dutch
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Spanish

Italian

Portuguese

Dutch
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Billedhugger

-Type of activity (text)
Billedhugger
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
417118

-Id
417118
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634233

-Id
021036634233
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
EBF43E17-3C37-4C35-A827-F9617CFC7951

-Id
EBF43E17-3C37-4C35-A827-F9617CFC7951
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål