Brun, Jacob Fredriksen (1696 - 1780) [no]

Brun, Jacob Fredriksen (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
01/04/2021 14:03:33
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d97a9ffa-aec5-4482-a1a3-1f706eefe683 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Brun, Jacob Fredriksen
Norwegian bokmål

First name
Jacob Fredriksen
Norwegian bokmål

Last name
Brun
Norwegian bokmål

Other name
Bruun, Jacob Fredriksen Alternativt navn

-Name
Bruun, Jacob Fredriksen
Norwegian bokmål

-Specified
Alternativt navn
Norwegian bokmål
Birth
1696

-Time
1696
Death
1780

-Time
1780
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish


-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Sølvsmed

-Type of activity (text)
Sølvsmed
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
D97A9FFA-AEC5-4482-A1A3-1F706EEFE683

-Id
D97A9FFA-AEC5-4482-A1A3-1F706EEFE683
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039686610
-Id
021039686610
-System
DigitaltMuseum