Helliesen, Henrik (1824 - 1900) [no]

Helliesen, Henrik (norwegian bokmål), Helliesen, Henrik (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:52:10
15/01/2022 04:57:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d872dd62-8a2a-48dc-be7a-164013de3676 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Helliesen, Henrik
Norwegian bokmål

Helliesen, Henrik
Swedish

Alternative name
Helliesen, Henrik Laurentius
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
20/12/1824 , , Bodø [sv]

-Time
20/12/1824
-Place reference
, , Bodø [sv]
--Place (text)
Bodø
Swedish
Death
22/07/1900 , , Fåberg [sv]

-Time
22/07/1900
-Place reference
, , Fåberg [sv]
--Place (text)
Fåberg
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
416742

-Id
416742
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634981
-Id
021036634981
-System
DigitaltMuseum