Sivertsen, Oscar (1876 - 1940) [no]

Sivertsen, Oscar (norwegian bokmål), Sivertsen, Oscar (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
28/11/2022 14:55:59
03/12/2022 02:22:15
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/c1ca67ad-6212-48f3-9004-c91f855aa697 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Sivertsen, Oscar
Norwegian bokmål

Sivertsen, Oscar
Swedish

First name
Oscar
Norwegian bokmål

Last name
Sivertsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Sivertsen, Bror Oscar Adolf
Swedish

Sivertzén, Bror Oscar Adolf
Swedish

Birth
02/10/1876 , , Nordfjordeid [sv]

-Time
02/10/1876
-Place reference
, , Nordfjordeid [sv]
--Place (text)
Nordfjordeid
Swedish
Death
04/04/1940 , , Trondheim [sv]

-Time
04/04/1940
-Place reference
, , Trondheim [sv]
--Place (text)
Trondheim
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Has works/objects at
-Organization/collection
Norwegian bokmål
-Organization/collection
Norwegian bokmål
NKL article_id
430534

-Id
430534
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636718
-Id
021036636718
-System
DigitaltMuseum