Vaaland, Jens Søren (1874 - 1952) [no]

Vaaland, Jens Søren (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
03/10/2018 10:53:31
18/03/2023 01:33:45
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/bc190d7e-28be-4ddd-b433-16cb7973b0d8 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Vaaland, Jens Søren
Norwegian bokmål

First name
Jens S.
Norwegian bokmål

Last name
Vaaland
Norwegian bokmål

Alternative name
Waaland, Jens S.
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
16/05/1874

-Time
16/05/1874
Death
02/05/1952

-Time
02/05/1952
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Biography

Født i Arendal 16.05.1874. Læretid hos Johan Lund, Christiania, sv.br. 1892, håndv. br. 1894. Drev så forretning sammen med sin kone fra oktober 1894 (sannsynligvis i Arendal) og etablerte atelier i Grimstad fra 1921.

Virkested:
1921-1944 ca: Grimstad
1894-0000: Arendal

Norwegian bokmål

Same as (internal)
Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
3084

-Id
3084
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009367

-Id
021036009367
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål