Plate, Berendt Johansen (1617 - 1689) [no]

Other languages: Plate, Berendt Johansen (norwegian bokmål), Plate, Berendt Johansen (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
12/04/2024 11:06:51
08/06/2024 12:17:15
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/b70c29fb-dd08-4be7-a462-bb08a29282fc | RDF/XML | JSON-LD
Name
Plate, Berendt Johansen
Norwegian bokmål

Plate, Berendt Johansen
Swedish

First name
Berendt Johansen
Norwegian bokmål

Last name
Plate
Norwegian bokmål

Alternative name
Platt, Berendt Johansen
Swedish

Other name
Plate, Berndt Johansen [no] -

-Name
Plate, Berndt Johansen
Norwegian bokmål

-Specified
Alternativt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1617

-Time
1617
Death
1689

-Time
1689
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Gullsmed

-Type of activity (text)
Gullsmed
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
430080

-Id
430080
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636357

-Id
021036636357
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
E14FFE1C-ADB6-4BDC-86A8-21BBEC413F8B

-Id
E14FFE1C-ADB6-4BDC-86A8-21BBEC413F8B
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål