Ekstrand, Gudrun (1920 - 2016) [sv]

Ekstrand, Gudrun (swedish)

Författarregister till Fataburen: Nordiska museets och Skansens årsbok (Nordiska museet) [sv]

Dataset owner
Nordiska museet (Museum) [sv] owns the information on this page
Last changed
10/12/2019 15:21:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b2110e97-110b-424b-b418-57b069a4700e | RDF/XML | JSON-LD
Name
Ekstrand, Gudrun
Swedish

Other name
Gudrun Ekstrand [sv] - Naturlig namnform [sv]

-Name
Gudrun Ekstrand
Swedish

-Specified
Naturlig namnform
Swedish
Birth
1920

-Time
1920
Death
2016

-Time
2016