Hanno, Otto von (1891 - 1956) [no]

Other languages: Hanno, Otto von (norwegian bokmål), Hanno, Otto von (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:07:36
18/05/2024 02:57:49
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/b06f8255-10c9-42c3-b69e-d6a48d75414c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hanno, Otto von
Norwegian bokmål

Hanno, Otto von
Swedish

First name
Otto von
Norwegian bokmål

Last name
Hanno
Norwegian bokmål

Alternative name
Hanno, Otto Friedrich Wilhelm von
Swedish

Birth
14/10/1891 , , Kristiania [sv],

-Time
14/10/1891
-Place reference
, , Kristiania [sv],
--Place (text)
Kristiania
Swedish
Death
10/11/1956 , , Oslo [sv],

-Time
10/11/1956
-Place reference
, , Oslo [sv],
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

-Organization/collection
-Organization/collection
Norwegian bokmål
NKL article_id
416402

-Id
416402
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634832
-Id
021036634832
-System
DigitaltMuseum