Aasheim, Tryggve (1893 - 1975) [no]

Aasheim, Tryggve (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
10/07/2019 11:46:38
22/01/2022 02:07:54
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/98b9f25a-24f0-4a99-87b8-e2d121de04c1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aasheim, Tryggve
Norwegian bokmål

First name
Tryggve
Norwegian bokmål

Last name
Aasheim
Norwegian bokmål

Alternative name
Tryggve Augustsen Galaasen
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
01/04/1893

-Time
01/04/1893
Death
08/05/1975

-Time
08/05/1975
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish


Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født på garden "Pauls" (gnr. 5, bnr. 7) i Galaasen, skiftet seinere etternavn til Aasheim. Bosatt Nordby (vestre), gnr/bnr 33/32 i Trysil, jobbet som skogsarbeider, senere rutebileier og sjåfør.
Amatørfotograf. Ca. 50 av hans plater eies og oppbevares av sønnesønnen, Bjørn Aasheim.

Virkested:
1910 ca: Galaasen i Trysil

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
3161

-Id
3161
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009492

-Id
021036009492
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål