Moldeklev, Johan (1911 - 1998) [no]

Other languages: Moldeklev, Johan (norwegian bokmål), Moldeklev, Johan (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 20:57:16
08/06/2024 11:40:11
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/8e47ea9e-eae8-4fd1-b64f-f6334b0f4008 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Moldeklev, Johan
Norwegian bokmål

Moldeklev, Johan
Swedish

First name
Johan
Norwegian bokmål

Last name
Moldeklev
Norwegian bokmål

Alternative name
Moldeklev, Johan Andreas
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
21/10/1911 , , Bergen [sv],

-Time
21/10/1911
-Place reference
, , Bergen [sv],
--Place (text)
Bergen
Swedish
Death
22/02/1998

-Time
22/02/1998
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
418276

-Id
418276
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636012
-Id
021036636012
-System
DigitaltMuseum