Platou, John S. (1918 - 2009) [no]

Other languages: Platou, John S. (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
19/03/2024 20:56:45
25/05/2024 04:33:49
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/8605c234-94c1-4b4c-9b0d-ed3ee1322177 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Platou, John S.
Norwegian bokmål

First name
John S.
Norwegian bokmål

Last name
Platou
Norwegian bokmål

Other name
Platou, Olav Johan Stoud [no] -

-Name
Platou, Olav Johan Stoud
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Store norske leksikon

Birth
08/05/1918

-Time
08/05/1918
Death
03/06/2009

-Time
03/06/2009
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Arkitekt

-Type of activity (text)
Arkitekt
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
8605C234-94C1-4B4C-9B0D-ED3EE1322177

-Id
8605C234-94C1-4B4C-9B0D-ED3EE1322177
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039689831
-Id
021039689831
-System
DigitaltMuseum