Andersson, Ann-Sofie (1979 - ) [sv]

Andersson, Ann-Sofie (swedish)

Författarregister till Fataburen: Nordiska museets och Skansens årsbok (Nordiska museet) [sv]

Life role
Dataset owner
Nordiska museet (Museum) [sv] owns the information on this page
Last changed
13/01/2020 13:15:30
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7bfd9216-795f-4092-8be9-47926b3b1be8 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Andersson, Ann-Sofie
Swedish

First name
Ann-Sofie
Swedish

Last name
Andersson
Swedish

Alternative name
Ann-Sofie Lovisa Olausson
Swedish

Birth
23/01/1979
Libris

-Time
23/01/1979
-Source
Libris
Swedish
Life role
https://historiskastudier.gu.se/Aktuellt/Nyheter/fulltext/nya-doktorander-i-historia.cid1063340, Fataburen 2015

Doktorand i Historia vid Göteborgs Universitet från 2012.


-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish

-Source
https://historiskastudier.gu.se/Aktuellt/Nyheter/fulltext/nya-doktorander-i-historia.cid1063340, Fataburen 2015
Swedish

-Biography

Doktorand i Historia vid Göteborgs Universitet från 2012.

Swedish
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Web reference