Traaset, Sven Olsen (1699 - 1769) [no]

Traaset, Sven Olsen (norwegian bokmål), Traaset, Sven Olsen (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:12:08
13/08/2022 03:53:40
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/76f4cca1-aeef-4577-bd15-2d0104dca2cb | RDF/XML | JSON-LD
Name
Traaset, Sven Olsen
Norwegian bokmål

Traaset, Sven Olsen
Swedish

Alternative name
Trosset, Sven Olsen
Swedish

Trådset, Sven Olsen
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1699 , , Fåberg omkring [sv]

-Time
1699
-Place reference
, , Fåberg omkring [sv]
--Place (text)
Fåberg omkring
Swedish
Death
1769 , , Sør-Aurdal [sv]

-Time
1769
-Place reference
, , Sør-Aurdal [sv]
--Place (text)
Sør-Aurdal
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
430979

-Id
430979
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637087
-Id
021036637087
-System
DigitaltMuseum