Grønli, John (1897 - 1974) [no]

Grønli, John (norwegian bokmål)

Personer - folkemusikk og folkedans (Opplandsarkivet) [no]

Life role
Dataset owner
Opplandsarkivet (Archive) owns the information on this page
Last changed
29/11/2019 15:47:51
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/754f5d70-40d5-4b3d-8126-d58e7277ef04 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Grønli, John
Norwegian bokmål

First name
John
Norwegian bokmål

Last name
Grønli
Norwegian bokmål

Alternative name
Jo Jensa
Norwegian bokmål

Birth
01/08/1897 , , Holtålen, Sør-Trøndelag [no]

-Time
01/08/1897
-Place reference
, , Holtålen, Sør-Trøndelag [no]
--Place (text)
Holtålen, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
Death
19/03/1974

-Time
19/03/1974
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Activity
Instrumentalist , , Ålen, Sør-Trøndelag [no]
Vanleg fele

-Type of activity (text)
Instrumentalist
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Ålen, Sør-Trøndelag [no]

--Place (text)
Ålen, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
-Description
Vanleg fele
Norwegian bokmål
Residence
, , Holtålen, Sør-Trøndelag [no]

-Place reference
, , Holtålen, Sør-Trøndelag [no]
--Place (text)
Holtålen, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
Musikalsk tradisjon [no]
Holtålen, Sør-Trøndelag

-Heading
Musikalsk tradisjon
Norwegian bokmål

-Text
Holtålen, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
Topic
FIOL-Norsk senter for folkemusikk og dans
30539
-Id
30539
-System
FIOL-Norsk senter for folkemusikk og dans