Brynestad, Rune (1935 - 1983) [no]

Other languages: Brynestad, Rune (norwegian bokmål), Brynestad, Rune (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:10:20
08/06/2024 08:49:40
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/73d95d5e-7dfb-43df-a0e9-1458a31ae579 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Brynestad, Rune
Norwegian bokmål

Brynestad, Rune
Swedish

First name
Rune
Norwegian bokmål

Last name
Brynestad
Norwegian bokmål

Alternative name
Brynestad, Rune Asgeir
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1935 , , Østre Gausdal [no],

-Time
1935
-Place reference
, , Østre Gausdal [no],
--Place (text)
Østre Gausdal
Norwegian bokmål
Death
1983

-Time
1983
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Spanish

Dutch
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Spanish

Italian

Portuguese

Dutch
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Billedhugger

-Type of activity (text)
Billedhugger
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Grafiker

-Type of activity (text)
Grafiker
Norwegian bokmål
NKL article_id
416765

-Id
416765
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620343

-Id
021036620343
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
0BC9F934-7436-4CB3-876F-A355B8DD489E

-Id
0BC9F934-7436-4CB3-876F-A355B8DD489E
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål