Aasheim, Andreas (1898 - 1982) [no]

Aasheim, Andreas (norwegian bokmål), Aasheim, Andreas (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:06:06
15/01/2022 04:12:56
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/72b33beb-ae12-4fd4-bc5d-7d1390e5f1fb | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aasheim, Andreas
Norwegian bokmål

Aasheim, Andreas
Swedish

Alternative name
Aasheim, Andreas Einar
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
25/08/1898 , , Kra. [sv]

-Time
25/08/1898
-Place reference
, , Kra. [sv]
--Place (text)
Kra.
Swedish
Death
05/06/1982 , , Oslo [sv]

-Time
05/06/1982
-Place reference
, , Oslo [sv]
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
431086

-Id
431086
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637376
-Id
021036637376
-System
DigitaltMuseum