Meyer, Johan (1860 - 1940) [no]

Meyer, Johan (norwegian bokmål), Meyer, Johan (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/10/2022 14:01:20
26/11/2022 03:31:42
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/688e6c4c-80b4-4316-8c8c-6e2a0f685f1c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Meyer, Johan
Norwegian bokmål

Meyer, Johan
Swedish

First name
Johan
Norwegian bokmål

Last name
Meyer
Norwegian bokmål

Alternative name
Meyer, Johan Joachim
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
29/10/1860 , , Finnås i Hordaland [sv]

-Time
29/10/1860
-Place reference
, , Finnås i Hordaland [sv]
--Place (text)
Finnås i Hordaland
Swedish
Death
23/01/1940 , , Askim [sv]

-Time
23/01/1940
-Place reference
, , Askim [sv]
--Place (text)
Askim
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
418224

-Id
418224
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635961
-Id
021036635961
-System
DigitaltMuseum