Arntsen, Wilhelm Lund (1893 - 1923) [no]

Arntsen, Wilhelm Lund (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 13:02:27
07/12/2019 02:35:51
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/5ab2bc4b-fd1e-4f17-b89b-58989f2c6b2d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Arntsen, Wilhelm Lund
Norwegian bokmål

First name
Wilhelm Lund
Norwegian bokmål

Last name
Arntsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Arntsen, V
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1893

-Time
1893
Death
1923

-Time
1923
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født 17.09.1893, død 20.04.1923.
Gikk i lære hos Johan Pedersen, Brønnøysund. Etablerte seg som fotograf hjemme på Kjul, Vega, ca. 1920 etter å ha vært i Svolvær og i Namsos hos fotograf Simon Næss

Virkested:
1921: Rødøy.
1920-1923: Vega
1919 ca: Svolvær.

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Åsvang, Arnt O.: Eldre fotografer på Helgeland, 1983
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
116

-Id
116
-System
FR
DigitaltMuseum
021036004925

-Id
021036004925
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål