Hulebak, Pål K. (1788 - 1861) [no]

Other languages: Hulebak, Pål K. (norwegian bokmål), Hulebak, Pål K. (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 20:59:31
08/06/2024 10:31:17
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/4dac8ef6-7b79-4515-956a-d1b6eab47974 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hulebak, Pål K.
Norwegian bokmål

Hulebak, Pål K.
Swedish

First name
Pål K.
Norwegian bokmål

Last name
Hulebak
Norwegian bokmål

Alternative name
Hulebak, Paul K.
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1788 , , Hemsedal [sv],

-Time
1788
-Place reference
, , Hemsedal [sv],
--Place (text)
Hemsedal
Swedish
Death
1861 , , USA [sv],

-Time
1861
-Place reference
, , USA [sv],
--Place (text)
USA
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
417143

-Id
417143
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635150
-Id
021036635150
-System
DigitaltMuseum