Altern, Jan (1947 - ) [no]

Altern, Jan (norwegian bokmål), Altern, Jan (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:27:36
14/05/2022 05:42:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/406459a5-f3d3-4bff-af2b-65fe0c8899e4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Altern, Jan
Norwegian bokmål

Altern, Jan
Swedish

First name
Jan
Norwegian bokmål

Last name
Altern
Norwegian bokmål

Alternative name
Altern, Jan Erik
Swedish

Other name
Altern, Jan Erik Fullt navn

-Name
Altern, Jan Erik
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
07/06/1947

-Time
07/06/1947
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
Norwegian bokmål
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Tegner

-Type of activity (text)
Tegner
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Grafiker

-Type of activity (text)
Grafiker
Norwegian bokmål
NKL article_id
415916

-Id
415916
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619890

-Id
021036619890
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
1B068EB7-08FD-466C-82E6-82EA0DDDB10E

-Id
1B068EB7-08FD-466C-82E6-82EA0DDDB10E
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål